Artykuły Piśmienne

ołówki automatyczne

Widok
Ołówek automatyczny Q-Connect 0,5mm
Q-Connect NR KAT PBS001097
 
1,60 zł Brutto
Ołówek Automatyczny Pentel Fiesta AX125 0,5mm
Pentel NR KAT PEN000182
 
5,41 zł Brutto
Ołówek Automatyczny Pentel Fiesta AX127 0,7mm
Pentel NR KAT PEN000185
 
5,41 zł Brutto
Ołówek Automatyczny Penac RB085M 0,5mm
Penac NR KAT PEC000022
 
9,40 zł Brutto
Ołówek Automatyczny Pentel Energize PL75S 0,5mm
Pentel NR KAT PEN000049
 
14,64 zł Brutto
Ołówek Automatyczny Rystor Boy Pencil 0,5mm
Rystor NR KAT RYS000016
 
5,04 zł Brutto
Ołówek Automatyczny Rystor Boy Pencil 0,7mm
Rystor NR KAT RYS000111
 
2,52 zł Brutto

Najlepsze ołówki automatyczne z grafitem

Ołówki automatyczne to artykuły stworzone z myślą o osobach ceniących sobie profesjonalizm, wygodę oraz funkcjonalność. Produkty wyposażone w grafitowy wkład nie wymagają ostrzenia i umożliwiają utrzymanie stałej grubości linii pisania. Doskonale sprawdzą się w przypadku tworzenia notatek, szkiców, a także rysunków.

W ofercie Biurpap dostępne są najlepsze ołówki automatyczne Pentel, Rystor czy BIC. To artykuły wykonane z najwyższą starannością. Dostępne są różne warianty kolorystyczne i designerskie. Dzięki temu w dłoni prezentują się profesjonalnie.

Wyposażono je w ergonomiczną rękojeść, dzięki której ręka mniej się męczy podczas pisania. Obecność klipsa pozwala na podpięcie ołówka do zeszytu, bloku czy teczki. Odpowiednio dopasowana konstrukcja prowadnicy grafitu sprawia, że palce nie brudzą się od wkładu, jak w przypadku zwykłych ołówków. Z kolei specjalny mechanizm zaciskowy najlepszych ołówków automatycznych uniemożliwia wypadnięcie wkładu, a co za tym idzie pobrudzenie torby bądź plecaka.

Ołówki automatyczne 0,5 i 0,7

Klienci najczęściej wybierają ołówki automatyczne w dwóch głównych standardach grubości grafitu. Ołówki automatyczne 0,5 wyróżniają się wyjątkową precyzją. Dzięki temu świetnie sprawdzają się podczas rysowania szczegółowych ilustracji czy kreślenia notatek. Ze względu na cienką linię, ołówki 0,5 mm nadają się idealnie do pracy z delikatnymi materiałami, takimi jak cienki papier czy pergamin. Ponadto artykuły są lekkie, co przekłada się na większy komfort użytkowania.

Ołówki automatyczne 0,7 wyposażono we wkład grafitowy 0,7 mm. W związku z tym są bardziej wytrzymałe i mniej podatne na łamanie. Mają szeroki zakres zastosowań, gdyż doskonale nadają się do pisania, rysunków technicznych czy materiałów artystycznych. Oferują odpowiednią równowagę pomiędzy precyzją a wytrzymałością. Grubsza linia ołówka 0,7 mm sprawia, że tekst czy rysunek staje się bardziej widoczny. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pracy na dużych powierzchniach.

Ołówek automatyczny – dlaczego warto?

Ołówki automatyczne ze względu na swoje liczne zalety mają wielu zwolenników. Wyposażono je w wymienne gumki, dzięki którym z łatwością można wymazać niechcianą zawartość. Elementy te mocowane są zazwyczaj na końcu korpusu. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko zagubienia gumki. Ponadto podobnie jak grafitowe wkłady można je wymieniać. Wobec tego ołówek automatyczny to artykuł, którego można używać przez wiele lat. Tym bardziej że produkty są zwykle wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak metal czy tworzywo sztuczne, co istotnie wydłuża ich żywotność.

Rozwiń