Papiery Specjalistyczne

papier komputerowy

Widok
Papier komputerowy 240x12(1+1)KN Drescher
D.rect NR KAT OME000128
 
190,65 zł Brutto

Papier komputerowy samokopiujący – co to?

Papier komputerowy istotnie różni się od zwykłego papieru. Podstawową różnicą jest fakt, iż najczęściej występuje on w formie samokopiującej. Został on zaprojektowany z myślą o efektywnym tworzeniu dużych ilości kopii dokumentów bez konieczności skanowania czy przepisywania.

Jego specyfika polega na zastosowaniu warstw chemicznych między poszczególnymi arkuszami, umożliwiających przenoszenie tekstu lub rysunków na kolejne kopie bez zastosowania żadnych urządzeń kopiujących. To rozwiązanie eliminuje potrzebę używania kopiarek.

Papier komputerowy samokopiujący – zastosowanie

Papier komputerowy samokopiujący jest szeroko stosowany w biurach, punktach sprzedaży oraz miejscach, gdzie szybkie i efektywne tworzenie wielu kopii dokumentów jest kluczowe. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na oszczędność czasu i zapewnia jednocześnie czytelność oraz jednolitość zawartości na wszystkich kopertach.

Papier komputerowy – oznaczenia

W ofercie Biurpap dostępne są dziesiątki rodzajów papieru komputerowego i każdy z nich ma swoje unikalne oznaczenie. Produkty występują w różnych rozmiarach. Do najpopularniejszych szerokości wyrażanych w milimetrach zalicza się warianty: 210, 240, 250, 360 czy 375.

Istotna jest również długość, najczęściej można spotkać się z papierem komputerowym 6 lub 12 cali. Kolejnym istotnym atrybutem jest liczba kopii i liczba oryginałów. W przypadku oznaczenia: papier komputerowy 240x6 (1+3) – oznacza to, że produkt ma szerokość 240 mm, długość 6”, oraz że jeden arkusz generuje 1 szt. Oryginału dokumentu i 3 szt. Kopii dokumentu.

Papier komputerowy dobrej jakości

Papier komputerowy musi charakteryzować się bardzo dobrą jakością, aby przez lata można było odczytać informacje zarówno z oryginału dokumentu, jak i kopii. W ofercie Biurpap można odnaleźć produkty od najlepszych producentów, którzy udzielają nawet 25 lat gwarancji na trwałość kopii, np. papier komputerowy Emerson czy Drescher.

Rozwiń