Akcesoria Komputerowe

nośniki danych

Podkategorie Podkategorie FiltryFiltry
Producent
-
Atrybuty
Rodzaj płyt
Rodzaj opakowania na płyty
Płyta pod nadruk
Widok
Płyta Verbatim DVD+R 4,7GB cake 10szt
Verbatim NR KAT MAT000061
 
26,45 zł Brutto
Płyta Verbatim CD-R 700MB cake 50szt
Verbatim NR KAT MAT000114
 
101,48 zł Brutto
Płyta Verbatim CD-R 700MB cake 25szt
Verbatim NR KAT MAT000066
 
51,81 zł Brutto
Płyta Esperanza DVD+R 4,7GB cake 25szt
Esperanza NR KAT ESP000016
 
38,97 zł Brutto
Płyta HP DVD+R 4,7GB cake 50szt
Hp NR KAT MAT000253
 
107,69 zł Brutto
Płyta Verbatim DVD+R 4,7GB cake 50szt
Verbatim NR KAT MAT000143
 
110,09 zł Brutto
Płyta Verbatim DVD+R 4,7GB cake 25szt
Verbatim NR KAT MAT000142
 
62,41 zł Brutto
Płyta Verbatim CD-R 700MB Slim 1szt
Verbatim NR KAT MAT000027
 
2,58 zł Brutto
Płyta Verbatim CD-R 700MB cake 10szt
Verbatim NR KAT MAT000028
 
24,53 zł Brutto

Trwały nośnik danych – co to jest?

Trwały nośnik danych to narzędzie umożliwiające przechowywanie różnego rodzaju informacji w postaci plików elektronicznych. Mogą być to dokumenty, umowy, materiały foto i wideo oraz różne inne zasoby. Nośnik umożliwia dostęp do nich w przyszłości przez czas odpowiedni do celów, jakim te informacje służą. Trwały nośnik danych pozwala na odtworzenie zapisanych informacji w niezmienionej postaci na komputerach, drukarkach, odtwarzaczach płyt czy telewizorach.

Rodzaje nośników danych

Do trwałych nośników danych wykorzystywanych w biurach, szkołach, a także prywatnie w domach zalicza się: dyskietki, płyty CD oraz DVD, pendrive oraz dyski twarde. Artykuły te mają wiele zastosowań. Często wykorzystywane są w obszarze administracyjnym, prawnym i finansowym, gdzie ważne jest zachowanie dokumentów w ich oryginalnej formie, Są one często stosowane do przechowywania elektronicznych umów, warunków usług, polityk prywatności oraz innych dokumentów.

Dyskietki i płyty CD/DVD – wciąż żywe?

Dyskietki oraz płyty CD i DVD lata świetności już dawno mają za sobą. Jednak nadal są one w użyciu i sprzedaży. Nie cieszą się już taką popularnością, jak ponad dekadę temu, lecz wciąż są wykorzystywane w biznesie czy edukacji. Firmy z różnych branż udostępniają swoje zasoby czy usługi właśnie na płytach.

W ofercie Biurpap sprzedawane są płyty CD/DVD jako pojedyncze produkty, ale również w zestawach 10, 25, 50, a nawet 100 sztuk. Standardem w tej kategorii są płyty CD-R 700 MB lub płyty DVD-R 4,7 GB. To parametry określające pojemność jednostki, będącą wyznacznikiem, jakiej wielkości pliki mogą się zmieścić w pamięci. Najchętniej wybierane przez klientów są płyty firmy Esperanza.

Pendrive – 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB

Pendrive, znany również jako pamięć USB lub flash drive, jest jednym z najpopularniejszych nośników danych. To małe urządzenie, które może pomieścić znacznie większą ilość plików w postaci cyfrowej, niż płyty CD czy DVD.

Pendrive'y są dostępne w różnych pojemnościach. Najczęściej spotykane to: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB i więcej. Są przenośne, łatwe w obsłudze i umożliwiają szybkie przenoszenie plików między różnymi urządzeniami. W katalogu Biurpap dostępne są pendrive marki Kingston, cieszącej się dużym zaufaniem użytkowników.

Dyski twarde – profesjonalne narzędzie do przechowywania plików

Dyski twarde, znane również jako HDD (Hard Disk Drive) lub SSD (Solid State Drive), są nośnikami danych o dużych pojemnościach. Mogą pomieścić naprawdę duże pliki, takie jak filmy HD i 4K, kolekcje zdjęć czy potężne bazy danych. Przenośne dyski SSD są bardziej odporne na wstrząsy i szybsze od tradycyjnych dysków HDD, co sprawia, że są popularnym wyborem. Jednak stosowane są zwykle w mniejszych pojemnościach niż HDD, ale wciąż dysponującymi miejscem na sporych rozmiarów zasoby. Do standardów zalicza się dyski SSD 250 GB, 500 GB czy 1 TB.

Wybór odpowiedniego nośnika danych zależy od wielu czynników, takich jak pojemność, mobilność, trwałość i specyficzne potrzeby użytkownika. Pendrive'y są doskonałe do przenoszenia niewielkich plików i wygodnego udostępniania danych, podczas gdy płyty CD i DVD są nadal wykorzystywane w celach archiwizacyjnych i dystrybucyjnych. Jeśli natomiast potrzebujesz dużego miejsca na przechowywanie plików, dyski twarde są idealnym rozwiązaniem.

Rozwiń