Wróć do listy

Czyste biuro – środki czystości i jego sprzątanie krok po kroku

Wybór środków czystości do sprzątania biura

W każdym miejscu pracy powinien znajdować się zapas produktów do sprzątania biur. Na rynku istnieje ogromny wybór środków czystości, co może przyprawiać o zawrót głowy podczas poszukiwania odpowiednich artykułów. W ofercie Biurpap dostępne są specjalne produkty przeznaczone do różnych powierzchni i zadań.

Wśród nich znajdują się płyny do mycia podłóg i okien, pianki do czyszczenia mebli, odkamieniacze czy artykuły do dezynfekcji. Ważne jest zrozumienie, jakie są potrzeby naszego biura i jakie powierzchnie wymagają regularnej pielęgnacji. Warto wybierać produkty od znanych i cenionych na rynku marek. Dzięki temu zyskuje się pewność co do jakości towaru. Korzystając z asortymentu Biurpap można za jednym razem kupić wszelkie niezbędne środki do utrzymania porządku w każdym rodzaju pomieszczenia w biurze.

Porządek w biurze – tych produktów nie może zabraknąć

Utrzymanie stałego porządku w biurze wymaga codziennej pielęgnacji. W tym celu wiele przedsiębiorstw postanawia zatrudnić firmę sprzątającą. Zdarzają się jednak wypadki, przez które pracownicy sami muszą podjąć się sprzątania. Niezależnie jednak od sytuacji, w biurze powinny znajdować się podstawowe środki czystości. Należy do nich zaliczyć:

  •      płyn uniwersalny
  •      płyn do mycia podłóg
  •      płyn do mycia szyb
  •      płyn dezynfekujący
  •      płyn do mycia sanitariów
  •      środek do udrażniania rur
  •      ścierki z mikrofibry
  •      ręczniki papierowe.

W przypadku kuchni biurowych wyposażonych w ekspresy, zmywarki czy czajniki, nie może zabraknąć, takich produktów jak tabletki do zmywarek czy odkamieniacze do ekspresu i czajnika.

Sprzątanie biura krok po kroku

Utrzymanie porządku w biurze wymaga planu i przestrzegania podstawowych zasad. Dzięki temu nie zapomni się o nawet najdrobniejszym elemencie, takim jak zapas papieru toaletowego i mydła czy codzienne opróżnianie koszy.

  1.    Planowanie i organizacja: Zanim przystąpisz do sprzątania, warto mieć jasny plan i zorganizować niezbędne narzędzia i środki czystości. Przygotuj listę zadań do wykonania i upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby sprawnie wykonać pracę.
  2.    Kurz i odkurzanie: Rozpocznij od usuwania kurzu z powierzchni biurka, półek, monitorów, klawiatury i innych elementów. Można użyć miękkiej ściereczki lub specjalnego sprayu antystatycznego. Następnie odkurz dywany, podłogi i inne obszary, aby usunąć zalegające zanieczyszczenia.
  3.    Czyszczenie powierzchni: Przejdź do czyszczenia powierzchni, takich jak biurka, stoły, krzesła i inne meble. Użyj odpowiedniego środka czyszczącego i ściereczki, aby usunąć plamy, zabrudzenia i zacieki. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak uchwyty, krawędzie czy narożniki.
  4.    Mycie okien i szyb: Jeśli w biurze są okna lub przeszklone powierzchnie, warto je regularnie czyścić. Użyj odpowiednich środków do mycia szyb i miękkiej ściereczki, aby usunąć kurz, zabrudzenia i odciski palców.
  5.    Czyszczenie łazienek: Łazienkom powinno poświęcić się szczególną uwagę. Dokładnie umyj toalety, umywalki, lustra i inne powierzchnie. Zapewnij również regularne uzupełnianie środków czystości, takich jak mydło i papier toaletowy.
  6.    Odkurzanie i czyszczenie dywanów: Jeśli w biurze są dywany, regularne odkurzanie jest niezbędne, aby usunąć zanieczyszczenia i utrzymać czystość. W razie potrzeby zastosuj również czyszczenie głębokie, aby usunąć trudniejsze plamy.
  7.    Śmieci i recykling: Na koniec, nie zapomnij opróżnić koszy na śmieci i recyklingu. Upewnij się, że segregujesz odpady zgodnie z odpowiednimi zasadami i dbasz o czystość wokół koszy.

Utrzymanie czystości biurka

Warto zapewnić pracownikom środki czystości, dzięki którym indywidualnie będą mogli zadbać o czystość we własnej przestrzeni roboczej. Większość pracy w biurze wykonywana jest przy komputerze. Dlatego pracownicy powinni mieć dostęp do pianek czy chusteczek do ekranów monitorów. Umożliwiają one skuteczne usunięcie kurzu i zabrudzeń, zapewniając czystą i pozbawioną smug powierzchnię.

Dla wielu ważna jest także czystość biurka. Na blacie bardzo często stawiane są kubki z wodą, sokami oraz kawą czy herbatą. W związku z tym mogą pojawiać się zacieki, zarysowania czy plamy. Na tego typu niedogodności, szczególnie wrażliwe jest drewno. Dzięki sprayowi do drewna Pronto Multi Surface z powodzeniem można ochronić powierzchnię przed cieczą i dodać jej połysku oraz przyjemnego zapachu. Do czyszczenia obudów z kolei posłużą nasączone ściereczki z właściwościami antystatycznymi. Można nimi wycierać plastikowe, metalowe czy laminatowe powierzchnie.

Sprężone powietrze z kolei posłuży personelowi do usuwania zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Mowa w tym przypadku głównie o pielęgnacji różnego rodzaju sprzętów elektronicznych – klawiatur, drukarek, akcesoriów komputerowych – ale nie tylko.

Czysta toaleta w biurze – jak o to zadbać?

Toaleta biurowa to miejsce, które powinno prezentować się szczególnie higienicznie. W ofercie Biurpap również znajduje się szeroka gama środków do czyszczenia sanitariów. Poza klasycznymi artykułami warto zaopatrzyć magazynek w płyn do kamienia i rdzy – przeznaczony do pielęgnacji armatury łazienkowej oraz WC.

Wyjątkowy porządek w toalecie pomoże utrzymać również mleczko do czyszczenia łazienki. Należy pamiętać o zapasie kostek do WC. Z kolei przyjemny zapach każdego dnia pozwolą utrzymać odświeżacze powietrza.

Dbałość o czystość biura ma ogromne znaczenie dla jakości pracy oraz wydajności i samopoczucia pracowników. Poprzez odpowiedni wybór środków czystości, można stworzyć przyjemne i higieniczne środowisko pracy. Przeglądając różnorodne produkty dostępne na rynku, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność oraz renomę, ale również na bezpieczeństwo i ekologiczność.

Zaopatrzenie miejsca pracy w dodatkowe produkty do czyszczenia sprzętu czy biurka, skutecznie może zmotywować pracowników do stałego utrzymywania czystości we własnym „kącie”. Ponadto regularna pielęgnacja elektroniki i mebli przedłuża ich żywotność.

Udostępnij
Oceń artykuł